Çocuk Diş Hekimi yani Koruyucu diş hekimliği, pedodontinin temel taşıdır ve ağızda ilk dişin sürmesiyle başlayıp yaşam sonuna kadar süren bir kontrol ile tedavi kavramlarıdır.

Oluşabilecek problemleri erken zamanda tespit edip bunlara önlemler alınması birincil hedeftir, sürekli ve düzenli kontrollerin yapılması başarının anahtarıdır.
 
 Koruyucu diş hekimliğinin anlamı; sorunsuz diş ve çene yapılarına sahip, mutlu, sağlıklı gülebilen, konuşabilen çocuktur.

Sayın Hastalarımız Çocuk Diş Kliniğimiz Cumartesi ve Pazar Günleri Dahil 7 Gün 24 Saat Açık Olup Nöbetçi Çocuk Diş Hekimlerimiz 24 Saat Hizmet Vermektedir. Çocuk Diş Tedavisi Yaptırmak Çürük Diş Çekimleri için ;

0212 288 23 24 - 0216 313 65 66


Çocuk diş doktorları yani pedodontistler standart diş hekimliği eğitimine ek olarak engelli ve özel ihtiyaçları olan çocuklar dahil tüm çocukların psikolojisi, büyüme ve gelişimi, süt ve genç sürekli dişleri üzerine eğitim görmüş olan uzman hekimlerdir.


Çocuk diş hekimleri, çocuğunuzun ağız ve diş sağlığı gelişimini bebeklikten ergenlik çağına kadar geçen süre içersinde kontrol edip kayıtlarını tutarak sağlıklı gelişmelerini sağlarlar.

Çocuk Dişi Hekimliği Hizmetlerimiz ;
Süt Dişleri Çekimi, Çocuk Çürük Dişleri Çekimi, Çocuk kırık Dişleri Çekimi, Çocuk kırık Diş Tedavileri, Çocuk Ortodonti Diş Teli Tedavileri, Ağrısız Çocuk Dişi Çekimleri