Dişler çürüdüğünde eskiden beri yapılan gri dolguların diğer adı ile amalgam dolguların yerini adeziv diş hekimliğinin gelişmesiyle beyaz dolgular yani estetik diş dolgusu almıştır.

Bu Estetik Diş Dolgusu Çeşitleri doğal diş renklerinde mevcut olup, hatta yakın zamanda dişin her tabakasının mine dentin rengini de verebilen kompozit sistemler piyasaya çıkmış estetik diş hekimliğinin vazgeçilmez unsurları arasına girmiştir.

Polikliniğimiz Cumartesi ve Pazar Günleri Dahil 365 Gün 24 Saat Açık Olup Nöbetçi Diş Hekimlerimiz Hizmet Vermektedir. Estetik Diş Dolgusu Yaptırmak veya Estetik Diş Dolgusu Modelleri Hakkında Bilgi Almak için Lütfen ;
 

 0212 288 23 24 - 0216 313 65 66


Estetik Diş Dolgularının avantajlarının yanında kompozit dolgular adezyon teknolojisinin gelişmesinden dolayı daha küçük kaviteler açılarak yapılmaktadır, yani dişi daha fazla korumayı ve en az diş kaybını sağlamaktadır.

Kompozit dolgular beyaz dolgu estetiğin ön plana çıktığı durumlarda gri dolgunun veya diğer adıyla amalgam diş dolgusunun yerini almış hatta diğer diş dolgusu modellerini kullanımdan kaldıracak hale gelmiştir.