Diş estetiğinin bu kadar önemli olduğu zamanımızda arka bölgelerdeki amalgam dolgular çıkarılıp yerine porselen inley onley dolgular yaptırılımaktadır. Tabiki porselen dolguların estetiğin yanında birçok avantajlari da vardır. Porselen dolgular dişe açılan kavite ( çürük temizlendikten sonraki boşluk ) içine tam olarak yerleştirilen sert, dayanıklı, estetik dolgulardır. Özel simanlarla ya da bondingleme ( kimyasal ve çok aşamalı yapıştırma sistemi ) yöntemiyle yapıştırılmaktadırlar. İnley porselenler sadece dişin çiğneyici yüzeyine yapılan dolgulardır. Onley porselenler ise dişin yan yüzeylerini içine alan daha geniş dolgulardır.

Sayın Hastalarımız Kliniğimiz Cumartesi ve Pazar Günleri Dahil 7 Gün 24 Saat Açık Olup Nöbetçi Diş Hekimlerimiz Hizmet Vermektedir. İnley Onley Diş Dolgusu Yaptırmak veya İnley Onley Diş Dolgusu Fiyatları Hakkında Bilgi Almak için ; 

0212 288 23 24 - 0216 313 65 66


İnley Onley Diş Dolgusunun Avantajları

Kuron kaplamalar gibi dişte kesim yapılmaz ve dişte sadece madde kaybını önler.Çürük temizlenir, Dişte kaybolmuş madde yerine sıkıca yerleştirilir estetiği verilir, Zamanla renk değiştirmezler, Porselenden yapıldıkları için renk veren maddeler üzerine yapışmazlar, Sağlam yapıları nedeniyle dişe gelen kuvvetlere karşı dişi korurlar, Doğal görünümdedirler. Aynen dişinizin renginde yapılırlar, Yüzeyleri cilalı olduğu için gıda artıkları yapışmazlar bundan dolayı daha hijyeniktirler, Aşırı madde kaybı olmuş, özellikle kanal tedavisi görmüş dişlerde adhesive (yapıştırma) sistemlerinden yararlanılarak dişin kaybedilen kısımları porselen onleylerle yerine konulmaktadırlar..