Kırılmış, Çürümüş veya travma sebebiyle zarar görmüş diş dokularının onarımı ve restorasyonu amacıyla diş hekimliği bilimi kompozit esaslı dolgu malzemelerini kullanarak bireyin doğal diş görünümünü yeniden oluşturabilmektedir. Dişlerdeki çürük ve diğer defektlerin iyi bir estetik sonuç alınarak onarılabilmesi estetik diş hekimliği açısından önemlidir. Estetik bir dolgunun ömrü tedavi yöntemine, diş hekiminin yeteneğine, seçilen dolgu maddesine, hastanın ağız hijyenine, diyet alışkanlıklarına ve kötü alışkanlıklarına bağlı olarak değişiklik göstermektedir.

Sayın Hastalarımız Kliniğimiz Cumartesi ve Pazar Günleri Dahil 7 Gün 24 Saat Açık Olup Nöbetçi Diş Hekimlerimiz Hizmet Vermektedir. Kompozit Dolgu Yaptırmak veya Bilgi Almak için ;

0212 288 23 24 - 0216 313 65 66
 

Kompozit Dolgu Nasıl Yapılır ?

Kompozit dolgular, hazırlanmış kavitelere tabaka halinde yerleştirilir.Her tabaka özel bir ışık ile sertleştirilir.Bu işlem bitince kompozit dolgular dişe göre şekillendirilir ve düzeltilir. Bütün bu işlemler amalgam dolgu işleminden daha uzun sürer. Ancak amalgamın en az iki katı kadar daha pahalıdır. Kompozit dolguların ağızda kalma süresi de 7-10 yıldır ki bu süre amalgamın ömrüne yakındır. Ancak çok büyük dolgularda durum amalgamın lehinedir.


Polikliniğimizde Uyguladığımız Diş Dolgusu Çeşitleri

Kompozit Beyaz Diş Dolgusu Yapımı
Işınlı Diş Dolgusu Yapımı
Gümüş Diş Dolgusu Uygulaması
Civalı Diş Dolgusu Uygulaması
Amalgam Diş Dolgusu Yapımı
İnley Diş Dolgusu Yapımı
Onley Diş Dolgusu Uygulaması
Estetik Kompozit Diş Dolgusu Uygulaması
Kırılmaz Diş Dolgusu Uygulaması
Lazerli Diş Dolgusu Uygulamaları
Kurşun Diş Dolgusu Uygulaması
Estetik Beyaz Diş Dolgusu
Estetik Porselen Diş Dolgusu
Kırılmaz Diş Dolgusu Yapım