Lamine Diş Kaplama en hızlı ve en kolay uygulanabilen diş kaplaması çeşitidir. Polikliniğimizde uzun zamandır uzman diş estetisyenlerimiz ve estetik diş hekimlerimiz tarafından yapılan bu uygulamalarda diş estetiğini kişinin yüz simetrisini ön planda tutarak yapmaktayız. Lamine diş kaplama modellerini ağız ve diş sağlığı merkezi olarak kendi laboratuarlarımızda yapmaktayız.


0212 288 23 24 - 0216 313 65 66


7 Gün 24 Saat Açık olup Tüm Diğer Diş Tedavisi Hakkında Bilgileride Alabilirsiniz.

Laminate Lamine Diş Kaplama Veneer Kaplaması Nedir ?
Laminate Dİş Kaplama veneer kaplamaları diğer anlayacağınız isimleri laminant veya Laminat Diş kaplamaları temel olarak, renk değişikliklerinin giderilmesi ve belli bir dereceye kadar şekil düzeltilmesi amacıyla yaptırılmaktadırlar. Başlıca lamine kaplama diş uygulama alanları şu şekilde özetlenebilir:Renklenmelerde, bleaching yani diş beyazlatma gibi metotlarla sonuç alınmayan ileri derecedeki antibiyotik, flor vb. lekelerinde kalıtsal diş yapısı ve diş renkleri bozukluklarında,
Ayrık dişleri bitiştirmede yani diastema kapama uygulamalarında,
Kırık veya aşınmış dişlerin restorasyonunda,
Lamina Kaplama Dişler rengi ve yapısı bozulmuş eski dolguların düzeltilmesinde,
Çarpık çapraşık ve eğri dişlerin düzeltilmesinde (ortodontik tedavi alternatifi olarak) lamine kaplama diş mükemmele yakın kozmetik bir alternatif estetik diş olmaktadır. 
Aralıklı dişlerin laminate diş ile tedavisi

Laminate veya diğer adı ile lamina tedavisinden kimler yaralanabilir ?
Hemen hemen herkes lamine diş kaplaması yaptırabilir. Yukarıdaki sebeplerden dolayı şikayetçi olan her yaş grubundaki kişiler laminat tedavisinden yararlanabilir. Ancak, çene bozuklukları, tırnak yeme, kalem ısırma gibi kötü alışkanlıklar ileri derecede dişeti tahribatlarının mevcut olduğu durumlarda lamine kaplama diş uygulanmamaktadır.

Laminate yada lamine diş tedavisinin klinik uygulama aşamaları kısaca nedir ?
Öncelikle dişiniz işleme hazırlanır, üzerindeki artıklar temizlenir. Ardından dişinizin tam bir kopyasını elde etmek için ölçü alınır. Porselen malzemeden dişinize yapıştırılacak olan tabaka hazırlanır. Son olarak da, adeziv sistemlerde (bonding) olduğu gibi, lamineler de mevcut dişin yüzeyine rezinle (yapıştırıcı bir ara madde) kaynaştırılır.

Lamina Diş Kaplamaları uzun ömürlümüdür ? Lamine Kaplama Dişler Dayanıklı mıdır ?
Laminate Diş Kaplamaları iyi bir ağız bakımıyla yıllarca sorunsuz olarak kullanılabilirler. Çünkü diğer adeziv sistemlerden (bonding) daha üstün özelliklere sahip porselenden imal edilmişlerdir. Lekelenme ve aşınmaya karşı daha dirençlidirler. Ömürlerini uzatmak için ağız bakımına dikkat etmek gerekir. Ayrıca, lamina kaplama diş uygulanmış hasta çok sert gıdaları ısırmaktan, tırnak yemek gibi kötü alışkanlıklardan kaçınması gerekmektedir.

Lamine Diş Kaplama Çeşitleri
1- Zirkonyum Üzeri Lamine Diş Kaplama Modelleri
2- Metal Destekli Lamine Diş Kaplama Çeşitleri
3- Altın Destekli Lamina Diş Kaplama Çeşitleri
4- Değerli Metal Destekli Lamina Diş kaplama Modelleri
5- Estetik Lamine Diş Kaplama Çeşitleri