Dişlerinizin doğal rengini kaybetmesi ve estetik görüntüsünden uzaklaşması üzerine diş temizleme nasıl yapılır sorusuna cevaplar aramaya başlamışsanız Oral Dental Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi kliniklerinde uzman hekimleri ve modern cihazları ile bu sorunuza cevap olmaya devam ediyor.


0212 288 23 24 - 0216 313 65 66

Diş bakımınızı günlük yaptığınız halde dişlerde renklenme veya diş plağı birikimi ya da diş taşı oluşumu olabilir. Bu ağız sağlığını bozan etkenler diş doktoru tarafından temizlenmesi gerekmektedir.

Genellikle dişlerdeki bakterilerin yaşaması için elverişli ortamlar bulunan dişeti cepleri diş fırçası ile etkin olarak temizlenemeyebilir. Özel ultrasonik aletlerle ve toz ve su karışımı kullanılan cihazlarla dişleriniz, dişeti ceplerinizin içi ile beraber temizlenir.

Asıl önem arz eden husus, diş temizlikten sonra hekiminizin belirttiği şekilde ağız hijyeninizi ideal biçimde devam ettirmenizdir. Diş temizlettirmenin hiçbir şekilde zararı yoktur. Çünkü günümüzde bu tedaviye yönelik özel cihazlar kullanılmaktadır. Bu cihazlar dişte çizme, aşındırma ya da dişetinde herhangi bir zedelenmeye neden olmazlar. 6 ayda bir dişlerinizi temizlettirmeniz normaldir.

Dişlerinizi temizlendikten sonra gerçek rengine kavuşacaksınız. Eğer dişlerinizin rengini koyu buluyorsanız diş beyazlaştırma işlemini temizlikten sonra yaptırabilirsiniz.