Zirkonyum Diş Örnekleri
6.jpg

Protez Diş Fiyatları


Protez  Diş Nedir, Protez Diş Nasıl Yapılır?

Ağızda çeşitli sebeplerden dolayı estetik bozuklukların veya kaybedilmiş olan dişlerin yerine eklenen kişilerin estetik ve fonksiyonel olarak ihtiyaçlarını gideren tüm yapay oluşumlar protez diştir.

Tam olarak diş kayıpları, diş eti hastalıklarının tedavisinin yapılamaması sonucunda diş eksikliklerinin oluşmasıdır. Ayrıca bazı kazalar sonucunda diş kayıpları veya diş kırıklıkları oluşmaktadır. Bu sebeplerden dolayı kaybedilen dişlerin yerine, fonksiyonel ve estetik olarak sağlıklı dişlerle aynı görevi görecek diş protezleri yapılması gerekmektedir.

Polikliniğimiz Cumartesi ve Pazar Günü Açık Olup Nöbetçi Diş Hekimlerimiz 24 Saat Hizmet Vermektedir. Protez Diş Yaptırmak veya Protez Diş Fiyatları Hakkında Bilgi Almak için ;

0212 213 76 76       -       0554 599 41 88      -      0538 821 99 11


Diş Protezlerinin Amacı Nedir ?


Diş Protezlerinde, hastanın kaybolan fonksiyonları tekrar kazandırılmaya çalışılırken, aynı zamanda bozulan konuşmasının da düzeltilmesi ve estetik görünümün de daha iyi olması ve yemekleri yemekte zorlanmaması temel hedeflenmektedir.

Protez Çeşitleri

Sabit Protezler yani kuron köprü benzeri yapıştırmalı protez diş
Hareketli Protezler yani total ya da bölümlü protez diş
implant üstü protezler yani sabit veya hareketli protez diş
Tek kronlar yani tek dişin kaplanması şeklinde olan protez diş
Protez Köprüler, eksik dişlerin yanındaki dişlerle birlikte kaplanması genelde uygulanan protez diş
İmplant üstü protez diş yani çeneye yerleştirilen vidalı protez diş

Yorumlar  

 
#1 Protez diş fiatı öğrenmeNaci TATOĞLU 29-03-2013 11:03
Ben 68 yaşında SSK emeklisiyim. Dişlerimin tamamı yok. Yeniden takma diş yaptırmak istiyorum. Yaptıracağım dişler ama damaklı ama vidalı, SGK ne kadarını karşılıyor benim ne kadar ücret ödemem gerekir.Ayrı ayrı fiatları aşağı yukarı bellidir. Mail adresime bilgi verirseniz sevinirim. Saygılar.
Mail adresim: nacitatoglu@hotmailcom
Alıntı
 
 
#2 protez dis fiyati ögrenmegülsen kosar 05-12-2013 12:21
iyi günler ben 51 yasinda annemden ssk emeklisiyim dislerimin hepsini cektirip yeni dis yaptirmak istiyorum ama damakli ama vidali ssk nekadarini karsiliyor benim ne kadar ücret ödemem gerekiyor ..beni bilgilendiriseniz cok sevinirim saygilarimla ..mail adresime yaza bilirsiniz...simdiden tesekkür ediyorum ..
Alıntı
 

Yorum ekle