Diş gıcırdatma, günlük yaşam esnasında fakat genellikle uykuda, güçlü çene hareketlerinin yarattığı diş sıkma ya da gıcırdatma olayıdır. Nedeni pek bilinmemekle birlikte santral sinir sistemine ait bir rahatsızlık olduğunu ileri sürenler olduğu gibi, büyük ölçüde kalıtsal özelliği vurgulayanlar, asabi kişilerde geliştiğini ya da stres altındaki kişilerde daha çok rastlandığını iddia edenler de vardır.

Lütfen şeffaf gece diş plağı fiyatını öğrenmek için Polikliniğimizden bilgi alınız

Cumartesi Pazar Günleri Dahil 7 Gün 24 Saat Açığız.

0212 288 23 24 - 0216 313 65 66


Diş gıcırdatma problemi için hastanın ağız ve diş yapısına göre diş gıcırdatma gece plağı yapılabilir. Bazı kişilere ağız yapısına göre üst bazı kişilere göre çene yapısına istinaden alt çeneye göre gece plağı yapılır.Bu diş plakları çene fonksiyonuna göre değişiklik gösterebilir.

Hasta özellikle geceleri dişlerini gıcırdatıyorsa, gece plağı kullanması diş için daha sağlıklıdır.Diş Gıcırdatma Plağını hastaya uygulamadan önce hastanın ağzından ölçü alınıp, diş gıcırdatma gece plağı şeffaf olarak bastırılıyor, bir süre bekledikten sonra hastaya kullanması için diş gıcırdatma ve sıkma gece plağı verilmektedir.Diş Gıcırdatme gece plağını en az günde 4 saat kullanması, ayda ise en az 21 gün kullanması tavsiyemiz gereğidir.Şeffaf gece plakları genelde diş aşınmasını geciktirir ve diş eti hastalıklarını önlemektedir.